Satıh (Yüzey) Taşlama Tezgahları, en uygun fiyat ve modellerini Akbal Makina güvencesiyle inceleyin. Hemen teklif almak için iletişime geçin.

Satıh (Yüzey) Taşlama, bir taşlama tekerleği yüzeye temas ederken ve düz bir yüzey oluşacak şekilde bir dakikalık miktarda malzemeyi çıkarırken, taşlama tekerleğini bir düzlemde bir yüzeye göre hareket ettiren veya taşlayan bir imalat işlemidir. Yüzey taşlama terimi, bir yüzeyi doğru şekilde işleyen veya taşlayan herhangi bir işlemi belirtir.

Yüzey taşlama yöntemleri şunları içerir: yatay milli, dikey milli, dikey milli döner öğütme, yatay milli tek disk ve dikey döner kafa ve işleme parçalar çeşitli nedenlerle yüzey taşlama gerektirebilir. Aşağıdakiler, yaygın sebeplerden birkaçıdır:

  • Çok düz bir yüzey üretim.
  • Çok düzgün bir yüzey pürüzlülüğü Ra belirtilir / gereklidir.
  • Kesici takım bileme

Universal yüzey taşlama tezgahı, ilk önce çok sıkı sıkı toleranslar üretmek için geliştirilen, yüzeyleri pürüzsüz hale getiren işlemlerdir.

Bir Yüzey Taşlama Makinesi Nasıl Çalışır?

Universal satıh taşlama tezgahı aynası, masa nesneyi tekerleğin içinde biraz daha derin olacak şekilde yükselttikten sonra ileri geri hareket eder. Her geçişte ayarlanabilecek aralıklar (yani 0,001 inç / 0,0254 mm) vardır.

Taşlama tekerleği aşındırıcı parçacıkları ile birlikte döndüğü için, düz bir yüzey oluşturmak için her seferinde nesnenin malzemesinin küçük miktarları alınacaktır. Bu nedenle, yüzey taşlama işlemi genellikle bir nesneyi belirli bir toleransa getirmek için tasarlanmış bir bitirme adımıdır ancak işlem genellikle taşlama ve alıştırma işlemi sırasında bir parlatma prosedürü ile takip edilir.

Makinenin aşındırıcı taneleri ne tür bir malzemeyi taşladığınıza bakmaksızın (yani çelik, alüminyum, cam) düzgün bir yüzey elde etmenizi sağlar. Genellikle bu aşındırıcı taneler elmasla kaplanır.

Yüzey (Satıh) Taşlama Tipleri

Bir taşlama çarkı donut benzeri bir tasarıma sahiptir. Ortadaki delik metal bir çubuğun (mil) üstünden aşağı doğru kayar. Bugün bu makineler pek çok farklı üretici tarafından üretiliyor ve bu nedenle aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı model var.

Bununla birlikte, hala aşağıdaki yapı türlerinden birini kullanırlar:

  1. Bir dikey iş mili tasarımında, doğrudan yukarı ve aşağı dönük bir iş mili vardır. Taşlama tekerleğinin kendisi, bu iş milinin altındaki yüzünde düz durur, böylece tekerleğin tam genişliği nesneyi taşlamak için kullanılabilir. Genellikle, bu tasarım türü daha büyük panellerde veya materyal tabakalarında çalışırken veya çabucak topraklanması gereken çok sayıda malzemenin olduğu durumlarda kullanılır.
  2. Yatay iş mili tasarımında masanın üzerinde asılı bir tekerlek bulunur. Sadece tekerleğin düz, dış kenarı mandren tarafından emniyete alınan nesne ile temas eder. Daha küçük taşlama yüzeyi sayesinde, kesim yaparken her zaman büyük hassasiyete sahip olmanız mümkündür, bu nedenle genellikle küçük özelliklere (yani, açılar, profiller) ihtiyaç duyulduğunda kullanılır.

Prompt ve Equiptop Marka Satıh (Yüzey) Taşlama Tezgahları

Bünyemizde bulunan satıh taslamalar 300*600 (Y-X) , 400*800 (Y-X), 500*100 (Y-X) ve siparişe istinaden 700*1520 (Y-X) ölçülerine kadar müşterilerimize imkan sunmaktayız. Mensei taiwan olup iki farklı marka makine distribütörüyüz. PROMPT ve EQUİPTOP markaları ile çalışmaktayız. Otomatik yağlama sistemleri mevcut olup demagnetizli manyetik tablaya sahiplerdir.

Start typing and press Enter to search