CNC Dik İşleme Merkezi, en uygun fiyat ve modellerini Akbal Makina güvencesiyle inceleyin. Hemen teklif almak için iletişime geçin.

Hem CNC Dikey İşeme hem de CNC Yatay İşleme, karmaşık tasarımların çok çeşitli malzemelerden üretilmesini sağlar; seramikler, plastik bileşikler, kompozitler, özel metaller ve alaşımlar ve dökümler sadece bir başlangıçtır. Kesilebilecek herhangi bir malzeme, bu karmaşık aletlerle uyumludur.

Fiyat Teklifi Talebi

İstediğiniz makineyle ilgili teklif almak için lütfen Teklif İste butonuna tıklayınız.

Teknik Servis Talebi

Teknik servis formunu doldurup teklif almak için lütfen Teknik Servis butonuna tıklayınız.

CNC Dik (Dikey) İşleme Merkezi Nedir?

Frezeleme işlemi, malzemeyi iş parçası yüzeyinden çıkarmak için özel bir döner kesici alet kullanır. İşlem, delikler veya çentikler gibi detayları kesmek ve oluşturmak için ve ayrıca üç boyutlu bir parçayı şekillendirmek için kullanılabilir.

Delme veya geleneksel kesimden farklı olarak, bir işlemedeki takım, özel bir eksen üzerindeki bir iş parçasına dik olarak ilerleyerek, talaşlardaki bir yüzeyden malzemeyi çıkarmak için sayısız benzersiz, küçük kesim yapar.

Bilgisayar Sayısal Kontrol (CNC) teknolojisi ile, makinist ve mühendisler hassas bilgisayar sistemlerini kullanarak dikey freze tezgahı işlemlerini kontrol edebilir. Bu sistemler, doğrudan CAM veya CAD yazılımındaki çizimlerden ve modellerden, kodlara dönüştürülen (NC kodu, G kodu ve ISO kodu) ve daha sonra sistem üzerinden operasyonel komutlara çevrilen tasarım bilgilerini toplar.

Bir CNC dikey işleme makinesinde, bir mil eksenine dikey olarak yönlendirilmiş silindirik kesiciler bulunur. Bu özellikle dalma kesme ve delme işlemleri için kullanışlıdır; Bu araçlar kalıpçılık uygulamaları için en iyi olarak
kabul edilir. CNC teknolojisi ile, bazı dikey işleme merkezlerindeki aletler, üç boyutlu parçalarda özel şekillerin, yuvaların, deliklerin ve detayların imalatı için beş eksene kadar manipüle edilebilir.

Mastertech CNC Dik İşleme Merkezleri

Akbal Makina güvencesiyle Taiwan da üretilen Mastertech CNC Dik İşleme Merkezlerimizde Mitsubishi Kontrol Üniteleri kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak Fanuc, Siemens, Heidenhain ve Syntech kontrol üniteleri de kullanılabilmektedir.

Mastertech CNC Dik İşleme Merkezlerimizde eksen hareketleri baz alınarak belirlenen modellerimiz MV550VS, MV-750VS, MV-800VS, MV-1160VS, MV-1370VS’dir. Daha büyük eksen ölçülerine sahip modeller Double Column kategorisine girmektedir.

Mastertech CNC Dik İşleme Merkezlerinin tüm modelleri 12.000 devir İş Miline sahip olmalarının yanı sıra Direct Drive İş Mili Tahrik Sistemine sahiptir. Ayrıca siparişe göre CTS (Takım İçinden Su Verme Sistemi) özelliği de eklenebilmektedir.

CNC Dik (Dikey) İşleme Merkzlerinin Başlıca Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Ağır parçaların frezelenmesi
 • Ağır parçaların delinmesi
 • Otomotiv parçalarının işlenmesi
 • 3D işleme
 • Hafif metallerin yüksek hızda işlenmesi
 • Paslanmaz çekilklerin işlenmesi
 • Karmaşık parçaların tek bağlamada işlenebilmesi (4-5 Eksen uygulamalar)
 • Delik büyütme
 • Kılavuz çekme
 • Diş Açma
 • Savunma ve Hava Sanayi
 • Plastik ve Metal Kalıpçılık

Start typing and press Enter to search