Kalıpçı Freze Tezgahı, en uygun fiyat ve modellerini Akbal Makina güvencesiyle inceleyin. Hemen teklif almak için iletişime geçin.

Kalıpçı Freze ve Üniversal Freze Makineleri, ayrıca malzemeleri frezeleme ve tornalama yeteneğine sahip çok amaçlı makineler olan çoklu görev makineleri (MTM’ler) olarak da bilinir. Freze makinesinde, malzemeyi iş parçasının yüzeyinden çıkarmaya yardımcı olan kesici vardır. Malzeme soğuduğunda, öğütme makinesinden çıkarılır.

Fiyat Teklifi Talebi

İstediğiniz makineyle ilgili teklif almak için lütfen Teklif İste butonuna tıklayınız.

Teknik Servis Talebi

Teknik servis formunu doldurup teklif almak için lütfen Teknik Servis butonuna tıklayınız.

Kalıpçı Freze Tezgahı Nedir?

Frezeleme, kesicilerin, alet ekseni ile açı yönünde mevcut olan iş parçasından çıkartılması için döndürüldüğü bir makine ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Freze makinelerinin yardımıyla küçük nesnelerden büyük nesnelere kadar birçok işlem ve fonksiyon gerçekleştirilebilir.
Freze işleme, makine atölyelerinde ve endüstrilerde farklı şekil ve boyutlarda yüksek hassasiyetli ürünler ve parçalar üretmek için kullanılan en yaygın üretim işlemlerinden biridir.

Freze Tezgahları ve Çeşitleri

Frezeleme işleme operasyonlarının iki ana konfigürasyonu freze makinesi tipleridir. Bunlar dikey değirmen ve yatay değirmendir. Aşağıda daha ayrıntılı olarak tartışılmaktadırlar:

Freze Tezgahı ve Makinesi Türleri

Dikey Freze Tezgahları ve Makineleri

Dikey değirmen dikey olarak düzenlenmiş bir mil eksenine sahiptir ve aynı eksende kalarak döner. Mil ayrıca uzatılabilir ve delme ve kesme gibi işlevler yerine getirebilir. Dikey değirmende iki kategori daha var: taret ve yatak değirmeni.
Taret değirmeni, malzemeyi kesmek için mil eksenine dik ve paralel hareket eden bir tablaya sahiptir. Ancak iş mili sabittir. Bununla, diz hareket ettirilerek ve tüy alçaltılarak veya kaldırılarak iki kesme yöntemi uygulanabilir.
Diğeri, masanın iş milinin eksenine dik olarak hareket ettiği ve iş milinin eksenine paralel hareket ettiği yatak değirmenidir.

Yatay Freze Tezgahları ve Makineleri

Yatay değirmen de benzer bir kesicidir, ancak kesicileri yatay bir çardak üzerine yerleştirilir. Birçok yatay öğütücünün çeşitli açılarda frezelemeye yardımcı olan döner tablaları vardır. Bu tablolara evrensel tablolar denir. Bunun dışında dikey değirmende kullanılan tüm aletler yatay değirmende de kullanılabilir.

Mastertech Kalıpçı Frezeler

Mastertech Kalıpçı Frezeler, 2003 yılından bu yana distribütörü olduğumuz üstün Tayvan teknolojisine sahip 5-6 numara aralığındadır. Kutu kızak ve alman teknolojisi ile üretilen bilyeli millere sahip olup 3 kategoriye ayrılmaktadır.

MT-5: Align Motorlu Mastertech Kalıpçı Freze,

MT-5V: Servo Motorlu Mastertech Kalıpçı Freze,

MT-5HV: Servo Motorlu, Göbekten Milli Kalıpçı Freze.

Opsiyon olarakta kafa hız ayarı seçeneği de mevcuttur.

Start typing and press Enter to search