Dalma Erezyon Tezgahı (EDM), en uygun fiyat ve modellerini Akbal Makina güvencesiyle inceleyin. Hemen teklif almak için iletişime geçin.

Mastertech PNC Dalma Erezyon Tezgahları çok gözlü işlerde ve seri üretimde ZNC Dalma Erezyon Tezgahlarına göre daha çok tercih edilen makinelerdir. CNC’ye göre dezavantajı Orbital Kesim yapamamasıdır. Mastertech CNC Dalma Erezyon Tezgahlarının ise öne çıkan özelliği Orbital Kesim yapabilmesidir. Özellikle otomotiv sanayinde tercih edilmektedir.

Fiyat Teklifi Talebi

İstediğiniz makineyle ilgili teklif almak için lütfen Teklif İste butonuna tıklayınız.

Teknik Servis Talebi

Teknik servis formunu doldurup teklif almak için lütfen Teknik Servis butonuna tıklayınız.

Dalma Erezyon Tezgahı Nedir?

Dalma Erezyon Tezgahı, elektrik iletimi bulunan torna gibi iş parçasına istenilen şekli vermek ve zor noktalara istenilen kalitede ulaşabilmek için geliştirilmiş özel CNC tezgahıdır.

Dalma Erezyon Makinesi

Temel EDM (Dalma Erezyon Makinesi) süreci gerçekten oldukça basittir. Bir elektrot ve bir iş parçası arasında elektriksel bir kıvılcım yaratılır. Elektrik Deşarjı İşleme Kıvılcım, elektrik akışının görünür kanıtıdır. Bu elektrikli kıvılcım, neredeyse her şeyi eriterek 8000 ila 12000 santigrat derece sıcaklıklara ulaşan yoğun ısı üretir. Kıvılcım çok dikkatli bir şekilde kontrol edilir, böylece sadece malzemenin yüzeyini etkiler.

EDM işlemi genellikle yüzeyin altındaki ısıl işlemi etkilemez. Tel EDM ile kıvılcım daima deiyonize suyun dielektrikinde gerçekleşir. Suyun iletkenliği, EDM işlemi için mükemmel bir ortam sağlamak üzere dikkatlice kontrol edilir. Su, soğutucu olarak hareket eder ve aşınmış metal parçacıklarını uzaklaştırır.

Mastertech EDM (Dalma Erezyon Makinesi)

Bünyemizde 2 farklı Erezyon Makinesi bulunmaktadır. Bunlar; Tel Erezyon ve Dalma Erezyon makinesidir.

Dalma Erezyon makineleri; ZNC, PNC ve CNC olmak üzere 3 kategoriye ayrılır.

Mastertech ZNC Dalma Erezyon Makinelerinde tek gözlü işler ve manuel ilerlemelerle kesimler yapılır. Pratik ve hızlıdır ancak CNC ve PNC Dalma Erezyon makineleri ile kıyaslandığında onlar kadar efektif ve verimli değildir.

Start typing and press Enter to search